MÜKEMMEL CİNSELLİK İÇİN İPUÇLARI

MÜKEMMEL CİNSELLİK İÇİN İPUÇLARI

TARİH

Değerli Okurlar,

Cinsellik en basit tanımıyla; sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak haz alıp verebilme, ruhen ve bedenen birleşebilme, ne yolla olursa olsun bir şekilde boşalabilme sanatıdır. Söz konusu sanat olduğunda nasıl kalıp yargılar ve tabulardan sıyrılmak gerekiyorsa, cinsellik sanatı da biriciktir, sanatçısının parmak izini taşır. İyi seksin kalıplaşmış ve kanıtlanmış uygulamaları yoktur. Bu açıdan, aynı kadınla defalarca sevişmiş bir adam, o kadından ayrıldığında kendi cinselliği ile ilgili bilgileri artmış ancak cinselliğe ilişkin deneyimi sıfırlanmıştır. Tek bir erkeğe defalarca oral seks yapmış bir kadın, başka bir erkekle birlikte olduğunda yeniden oral seks acemisidir. Bu bakımdan iyi seksin nasıl olacağına yönelik terapistlerin sunabileceği bir hazır reçete yoktur. Aşk, duygusal bağ, rahatlık, uygun ortam, uygun zaman, uygun kişi… cinselliğin iyi bir deneyime dönüşmesi için gerekli olan asgari şartlar karşılandığı sürece, her çift birbirleriyle nasıl mükemmel seks yapabileceklerini keşfedebilir. Her çift için hazır bir reçete sunmak mümkün olmayacağından, çiftlerin nasıl kendi kendilerine mükemmel seks yolculuğunu tamamlayabilecekleri bir yol haritası sunmayı planlıyorum. Şimdi mükemmel sevişmenin ipuçlarına bakalım:

Bol Bol Dokunun

Cinselliği yatakla sınırlandırmadan, birlikte olduğunuz her an birbirinize dokunun. Eşinizi yemek yaparken gördüğünüzde gidin ve poposunu öpün, kollarını, göğüslerini sırtını, penisini… Her dokunmanızı sevişmeyle sonuçlandırmayın, bol bol dokunun ve bunların bazıları sevişmeyle sonlansın.

Bol Bol Sevişin

Seks veya cinselliği cinsel birleşmeden ibaret görmemeye çalışın, her ıslandığınızda boşalmak, her sertleştiğinizde partnerinizin içine girmek zorunda değilsiniz. Bazen partneriniz istese de devamını getirmeden sevişip onu diri tutmayı, sevişmenin dayanılmaz hazzını yaşamayı öğrenmelisiniz. İlla bir rakam vermek gerekirse, her 7 sevişmenin biri cinsel birleşmeyle bitiyorsa sağlıklı ve yeterlidir.

Bol Bol Konuşun

Çoğu kişi sanki yapılması gereken tek bir doğru şey varmış gibi, partnerinin o doğru şeyi bilmesini ve uygulamasını bekleyebiliyor. “Ben söylemeden benim ne istediğimi anlasın” beklentisi çiftlerin cinsellikten keyif almalarını engelleyerek sevişmeye geçilmesi gereken bir sınav olarak bakıyor ve bu her iki taraf için zorlayıcı olabiliyor. İlk cinsel ilişkinin hem çok başarılı olması, hem de sınavda çıkacak konuların hoca tarafından anlatılmamış olması her iki tarafta da performans kaygılarına ve bununla birlikte gelen başarısızlığa yol açabiliyor. Bu nedenle yatakta veya yatak dışında cinsellik üzerine bol bol konuşması, zevklerini anlatması ve birbirine yol gösterici olması, cinsel uyumu arttırarak mükemmel seksin önünü açmaya başlıyor.

Bazen insanlar konuşarak bir şeyleri elde etmenin, onun büyüsünü kaçıracağını ve alacağı hazzı engelleyeceğini düşünebilir. Neyse ki partnerimize cinsel mesajlar vermek için anlamlı cümleler kurmamıza gerek yok. Vücut hareketleri, inlemeler, yastık sıkma, diş sıkma, bağırma, nefes alışverişinin hızlanması… gibi tepkiler de karşıdakine “tamam, iyi gidiyorsun, doğrusunu buldun, devam et” mesajı verebilir. Nasıl konuşulursa konuşursun, çiftler, cinsel ilişki öncesinde, sırasında ve sonrasında kendi cinsellikleri hakkında konuşmayı hiçbir zaman terk etmemelidir. Kadın Daha Yönlendirici Olmalı

Cinsel doyuma ulaşmaları erkeklerinkinden daha uzun ve karmaşık olan kadınların, kendi vücutlarının uzmanı olarak özellikle ilk deneyimlerde daha aktif olması, erkeğini sahip olduğu vücudun özelliklerini öğretmesi ve erkeğe kadınını doyurmuş olma zevkini tattırması gerekir. Buna karşın birçok kültürde olduğu gibi bizim kültürümüzde de erkeğin daha azgın, daha kontrolcü ve yönlendirici olması beklenirken kadınların kontrolü erkeğe bıraktığı, “Soyundum daha ne yapayım?” bakışıyla tatmin olmayı bekledikleri bir davranış kalıbı var. Bir insana seks yapma becerisiyle kadınlık ya da erkeklik atfetmeye kalkışmak ancak dar bir zihniyetin ürünüdür. Kadın ya da erkek, sağlıklı her insan, partnerinin yardımına ihtiyaç duyar. İkisi de bu yardımı bulduğunda çiftler mükemmel sekse doğru adım atmış olurlar.

Bol Bol Çıplak Kalın

Çıplaklığın sayısını arttırmak ve çıplak olunan anları seks yapılan anlarla sınırlandırmamak, çiftleri ruhen ve bedenen birbirine yakınlaştıran önemli bir ipucu. Birlikte çıplak duş almak, küvetin içinde çırılçıplak sohbet etmek, evin içinde üstsüz gezmek, çıplak uyumak, özellikle kadınlar için ev kıyafetlerinin seksi olması gibi çıplaklığı arttıracak ne varsa yapmak, çiftlerin hem kendi vücutları hem de partnerlerinin vücudu ile bütünleşmesinin önünü açar.

Gösterin Ama Elletmeyin

Çiftlerin birbirlerinin teşhircisi ve uyarıcısı olması, karşı tarafı tahrik etmek için elinden geleni yapması her iki taraf için de tatminle sonuçlanır. İş yerindeyken atılan erotik bir fotoğraf, “Şu an içime girmeni öyle çok isterdim ki…” gibi bir mesaj bunlara örnekler olabilir. Bu biraz çiftlerin yaratıcılığı ve fantezi kurma becerisiyle de alakalıdır. Bir erkek de kendisine aşık olan bir kadını anlattığı cinsel fantezilerle tahrik edebilir, onu henüz dokunmadan ıslatabilir ve kadının “hadi” ısrarlarına karşı koyarak erteleyebilir. Genelde bu gibi durumlarda kadınlar gücün kendilerinde olduğunu düşünerek erkeğin bu tavrına bozulabilir, “peki yapmıyorsan yapma” tepkisi verebilir. Bu yanlış bir davranış biçimidir. Zaman zaman erkeklerin de kadınını “süründürebileceği ve kıvrandırabileceğini” hissetme ihtiyacı vardır. Kadınların zaman zaman buna izin vermesi beklenir. Erotik Masaj

Çiftlerin varsa masaj yağı, yoksa klasik bir bebe yağı ile birbirlerine sevişmeden önce erotik masaj yapması hem rahatlatıcı ve gevşetici, hem de uyarıcı etkiye sahip olabiliyor. Oda sıcaklığının çiftlerin çıplak olmasına yetecek kadar ılık olması ve ışıklandırmanın varsa loş ampullerle, yoksa kokulu/kokusuz mumlarla yapılması erotik masajın ilk gereklilikleridir. En basit haliyle önce genital organlara ve göğüslere dokunmadan, tüm vücuda yapılan bir masajın ardından, göğüs masajı ve son olarak genital organlara yapılan masajla bitirilmesi önem taşır. Nasıl yapılacağı çiftlerin tamamen kendi zevkleriyle alakalıdır. Avuç içi, tırnaklar, parmak uçları, saten gibi yumuşak kumaşlar veya arzu edilen başka nesneler erotik masaj sırasında kullanılabilir. Çiftlerin birbirlerine zevk vereceğini düşündükleri dokunmaları denemekten kaçınmaması ve yine masaj yapılan partnerin, masaj yapanın dokunuşlarını yönlendirmesi gerekir.

Yavaş Hareket Edin

Dudaklar, göğüs uçları, klitoris, testis veya penis gibi erotojen bölgeler sinir uçlarının yoğun olduğu, bu bakımdan hazzı ve acıyı daha yoğun yaşamayı sağlar. Porno filmlerin aldatmacasına kapılarak seks yapmayı öğrenen kadın veya erkekler, “ne kadar sert veya ne kadar hızlıysa o kadar iyidir” yanılgısına düşebilir ve başarısız ön sevişme deneyimleri yaşayabilir. Bu nedenle aslında ısırma, öpme, yalama, emme, dokunma, sıkma, oral seks vs ne kadar yavaş yapılırsa o kadar haz vericidir. Acı hissetme olasılığını en aza indirerek sadece hazzın yaşanmasını sağlar. Çiftlerin elbette ki farklı zevkleri olacaktır. Bazen kadınlar zevk almayı ikinci plana atıp sadece erkeğini tatmin edebilmenin verdiği psikolojik hazzı tercih edebilirler. Sertlik ve hız bu zamanlarda kullanılabilir ancak her iki tarafın da cinselliğin sunduğu bulutların üzerinde olma hissini yaşamayı tercih ettiği cinsel ilişkide, mümkün olduğu kadar yavaş, mümkün olduğu kadar yumuşak olunmalıdır.

Uzm. Psikolojik Danışman İsa Özgür ÖZER

MÜKEMMEL CİNSELLİK İÇİN İPUÇLARI
Başa dön
Facebook
LinkedIn
Instagram